КИЇВ

ПАРАФІЯ СВ. ФРАНЦИСКА З АСІЗІ

 

РИМСЬКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА В УКРАЇНІ

The Roman Catholic Church in Ukraine

 

НОВИНИ 2011

 

Будівництво Храму в Оболонському районі

Київ

03-04 липня 2011 року

В ніч з 2 на 3 липня освячений Хрест було вирвано і кинуто на землю. Після чого парафіяни разом із настоятелем парафії святого Франциска з Асізі знову його встановили.

Київ. Будівництво Храму

Київ. Будівництво Храму

Але вже в ніч з 3 на 4 липня освячений Хрест було вирвано із землі і порізано на шматки.

Київ. Будівництво Храму

Київ. Будівництво Храму

 

ofm

Київ

02 липня 2011 року

Освячення Хреста і землі під будівництво Храму
по вул. Героїв Дніпра в Оболонському районі м. Києва

Київ

2 липня 2011 року, у суботу об 11.00 парафіяни св. Франциска з Асізі, разом з вірними з інших парафій м. Києва та околиць, на чолі з єпископом Станіславом Широкорадюком OFM та настоятелем парафії св. Франциска з Асізі бр. Франциском Ботвіна OFM, зібралися під відкритим небом на урочистій Святій Месі, щоб установити Хрест і освятити на земельну ділянку під будівництво Храму в Оболонському районі по вул. Героїв Дніпра.

Освячення Хреста ы землы быд забудову Храму


Ця надзвичайна подія зібрала велику кількість людей. Зібралась також чимала кількість духовних осіб: священиків, ченців та черниць.

Окрасою цієї події була надзвичайна погода. Було видно як Бог благословить ці перші кроки. В переддень, коли йшов сильний дощ, а хмари тяготили і на наступний день, під час освячення і Святої Служби, не впало жодної краплинки окрім освяченої води, якої Оболонська земля і її мешканці, як було видно, так її потребують. Сонце, розігрівало серця тих, котрі зібрались молитись за цю землю і за тих котрі своїми протестами старались перешкодити Божій справі.

Київ

Після того як усі розійшлись, пішов дощ, мабуть як знак того, щоб омити весь бруд спрямований на Бога і християн з приводу будівництва нового Храму. Сам єпископ у вступній промові наголосив, що це Божа справа і якщо є Божа воля, то в цьому місці повстане Храм по мимо різних перешкод.

Подія розпочалась з установлення Хреста і щита з проектом Храму. Вже з перших хвилин злі сили почали перешкоджати: сигнал машин, провокаційні дії, нецензурні слова і вигуки, важка музика, яка старалась заглушити всю Божественну Літургію. На завершення, єпископ, священики, черниці і всі вірні вшанували Хрест знаком поцілунку.

З Божою допомогою Хрест був установлений, освячено землю і звершено Пресвяту Євхаристію, залишаючи місце під Боже Провидіння і молитву за всіх мешканців прилеглих домів, а особливу за тих, котрі не приймають Бога біля порогу свого дому, щоб Бог поблагословив Оболонську землю і всіх її мешканців.

Бр. Михайло Багінський OFM

Відеорепортаж з місця події

 

ofm

Київ

27 квітня 2011 року

27 квітня 2011 року Римсько-Католицька Громада Св. Франциска з Асізі, яка існує в Києві в Оболонському районі з 2000 року, вже в четвертий раз розпочинає будівництво власного храму.Перед Вербною неділею була попередня проба розпочати будівництво. Однак будівельники, які розпочали встановлювати огорожу, зустріли незадоволення зі сторони деяких мешканців прилеглих будинків, які вдалися до хуліганських дій, розвалили і підпалили дерев’яний паркан.

Для того, щоб розпочати будівництво в Ім’я Господнє, зібралась чимала кількість християн католиків на спільну молитву. Були також серед них священики, черниці і брати з Провінції св. Архангела Михаїла на підтримку свого співбрата бр. Франциска Ботвіна OFM, настоятеля парафії.

Спокій молитви був перерваний дуже швидко: вже з перших хвилин встановлення огорожі, необхідної для будівництва, було чути різні небажані вигуки в адрес будівельників, молільників, церкви, а навіть самого Бога. Було дуже важко слухати «плоди» багаторічної атеїзації людей. Багато хто з християн старався вияснити, що це місце святе і вибране для цих самих людей. Багато хто розумів, приймав, але було мабуть більше тих, хто не хотів слухати жодного слова про Бога.

Неприйняття та атеїзм проявились в своїх діях. Деякі мешканці вдалися до хуліганський дій, незважаючи на Бога, на міліцію, незважаючи ні на кого. Почали перешкоджати, шарпати, брати в руки каміння, а навіть проклинати Бога і землю. Такі то вже перші кроки будівництва храму.

В цей день було побудовано майже 100 з 320 метрів будівельного паркану, половину якого поламали неприязні мешканці ще в присутності будівельників, натомість решту знищили після того, як усі розійшлись. Неприємна історія, але це історія хресної дороги самого Ісуса на цій землі.

Реакція мешканців зрозуміла також з того приводу, що це якби забирається від них кусочок землі, де в дійсності це місце тільки для вигулу собак, а не прогулянки з діточками. Храм, котрий хоче повстати, саме для того, щоб загосподарювати і дати місце для відпочинку й духовної та фізичної прогулянки в чистому, прекрасному місці, повному зелені для цих же діточок і для цих самих мешканців.

На жаль, в цьому всьому є такі люди, які розносять фальшиву інформацію, що тут навколо повстане бетонний високий паркан і місце, закрите для людей, що буде знищений також дитячий майданчик.

бр. Михайло Багінський, ofm

   

ВІДЕОРЕПОРТАЖ

   

ФОТОРЕПОРТАЖ

(бр. Леон Метельський, ofm)

 

  АРХІВ НОВИН:

  2009

         

 

Орден Братів Менших в Україні